Witryna modlitwa.pl poświęcona została modlitwie judeochrześcijańskiej i stosunkom chrześcijańsko-żydowskim.
Przesłaniem strony są słowa Gezy Vermesa: Moim celem nie jest pouczanie czytelników, lecz raczej nakłonienie ich do odkrywczej podróży. A w tej podróży, jaką człowiek odbywa, bardzo ważne jest, aby życie prowadzić etycznie, niczym modlitwę. Stąd znajdziecie tutaj wiele słów o tym, co judaizm nazywa monoteizmem etycznym.
Poniżej została zamieszczona prezentacja dotycząca modlitwy. To dla tych czytelników, którzy zainteresowani są prowadzeniem życia z modlitwą do Świętego Jedynego, Boga Izraela – Niech Imię Jego będzie błogosławione!
Wstęp do modlitwy wersja 1_0 – pokaz slajdów w formacie Power Point 2007 (ppsx)
Wstęp do modlitwy wersja 1_0 – pokaz slajdów w formacie Power Point 97-2003 (pps)
Wstęp do modlitwy wersja 1_0 – prezentacja w formacie OpenDocument (odp)
„Wiara znajduje swój najszczerszy wyraz w modlitwie, gdyż tylko ten zwraca się z błaganiem do Boga, kto wierzy w Niego i w Jego wolę pomagania swoim stworzeniom”.
Abraham Cohen „Talmud”, Cyklady, Warszawa 2002, s.104
Od lat odczuwałem brak Hagady na Pesach w wersji mesjańskiej. Gdy w zeszłym roku postanowiliśmy obchodzić wieczór Pesach w szerszym gronie, stało się jasne, że uroczystość ta powinna być lepiej zorganizowana. Tekst Hagady na Pesach w wersji mesjańskiej stał się nieodzowny. Myślałem, że ściągnę jakąś anglojęzyczną Mesjańską Hagadę i szybko ją przetłumaczę, ale zastany stan rzeczy nieco mnie rozczarował. Mnogość wersji i interpretacji jest tak wielka, jak różnorodność judaizmu mesjanistycznego.
Plik pdf z tekstem mesjańskiej wersji Hagady na Pesach znajduje się tutaj.